Gisteren prima gegeten bij Blok's, te Amersfoort
Uit het menu kun je de gerechten kiezen tot een 10 gangenmenu. Wij konden niet zo lang blijven, dus namen we drie gangen.
Amuse was tzatzike schuim in glas met op de bodem fijngesneden komkommer met olijf. Sterke en goede smaak.
Aperitief van het huis was rose prosecco.
Voorgerecht 1 was coquille op fijngehakte rodebiet+appel, ravioli van geitenkaas en truffelschaafsel. Heel verfijnd. De cocquille mocht wel wat uitgesprokener.
Voorgerecht 2 was ossehaastartaar op toast met tampenade en romige ijs van eendelever. Zeer krachtige smaak. Heel lekker.
Hoofdgerecht 1 was lamsbout, heerlijk rose op asperges met tuinbonen in eigen saus. Gewoon goed.
Hoofdgerecht 2 was moot ierse zalm, huisgerookt met asperge en peperschuim. De zalm was subbliem
Desert zoet was aardbeien-eis op vijg. IJs was top, niet superzoet. Klein citroentaartje. Ook lekker. Derde was een glas met rabarber met vanilleschuim. Allemaal goed.
Bediening wist de gerechten goed uit te leggen. Het is een klein maar gezellig restaurant. Porties vond ik enigzins krap (gecompenseerd met brood). Op het menu stond ook kaasplankje als dessert. Sukade en Iberico varken.
Blok's Amersfoort
Blok's Amersfoort
Een dag niet gekookt is een dag niet geleefd.
Tom
Tom