Ik heb laatst een oude aflevering gezien van Rick Stein en daar at hij walgelijk uitziende, maar zeer smakelijke schelpdieren, eendenmosselen genaamd. Heeft iemand dit ooit gegeten? Ik ben benieuwd naar hoe het is.
Eendenmosselen, ook wel pecebes genoemd, heb er een half jaartje geleden meegewerkt, best prijzig, 32 euro de kilo en dan zit er nog veel rots/steentussen, kort koken in water mety smaakstoffen, koud spoelen en daar het jasje erafhalen, lijkt wel een soort kanvas/linnen, best stug....daarna opwarmen in kreeftenolie en het lijfje van het kopje afbijten.....er is ooit een programma op discovery over geweest, je kunt ze alleen plukken bij slecht weer als de wind en de water stroming in bepaalde richting zijn
Kreeg vanmiddag een belletje van mijn visboer.. die had ze binnen gekregen of ik evt interesse had! zijn er nog mensen met ervaring met die product?
ik weet het niet zo goed of ik dit wel kwijt kan... lijkt me wel een specifiek product waar je van moet houden? en wat is evt de verhouding van afval en werkbaar product?
Ik heb ze in Spanje gegeten en vind ze persoonlijk heeeeeeeeeel lekkerrrrrrrr...
Maar de andere mede reizigers waren niet zo enthoesiast. Ter plaatse werd me verteld dat ze duur zijn omdat het plukken gebeurt op zeer puntige rotsen, in de branding en dus redelijk gevaarlijk is.
En je kan je gasten misschien vertellen dat dit beest de langste penis te wereld heeft, in verhouding met z'n eigen grootte, natuurlijk. Ze paren nl. door hun penis uit te sturen naar één van de volgende schelpen. Ze hebben dus zo'n lange nodig, omdat ze vastzitten aan de rots.
Ik heb ze vaak gegeten in Galicië. Ook wel zelf geplukt ik weet een paar plekken waar ze echt met enorme bossen aan de rotsen hangen.
Helaas ben ik daar dan altijd in het verkeerde seizoen (zomer) want dan zijn ze nog maar klein.
Vers van de rots rauw opeten zijn ze helemaal lekker!
De Sligro (Smidt vis)verkoop ze heel af en toe, vragen kan ook dan gaan ze echt voor je op zoek