Foie gras is weer flink in het nieuws. Nadat enkele weken geleden de Rijksvoorlichtingdienst uitleg moest geven over ganzenlever bij een diner van Koningin Beatrix, heeft nu Giel Beelen op een uiterst bijzondere wijze het culinaire product in de schijnwerpers gezet.
Beelen heeft zich laten dwangvoederen door Wakker Dier. De populaire radio-dj wil zo een statement maken tegen de productie van foie gras, waarbij eenden en ganzen gedwangvoederd worden. Volgens Wakker Dier is het voor het eerst dat een mens een dergelijke dwangvoedering onderging.
Al kokshalzend werd een slang via de keel in de maag van Beelen gebracht. Daarna werd er een grote hoeveelheid vla naar binnen gegoten. ‘Giel moest kokhalzen en het aanwezig publiek viel verbijsterd stil’, aldus Hanneke van Ormondt van Wakker Dier op Wakkerdier.nl. De dwangvoedering van Beelen was een try-out voor het nieuwe tv-programma ‘Giel’.
De video van de try-out is sinds 23 juni te vinden op YouTube.com. Inmiddels hebben enkele duizenden het filmpje ‘Foie Giel’ bekeken. Ook hebben enkele bezoekers van YouTube.com een reactie achtergelaten op de site. De meesten vinden het een goede actie van Beelen en verafschuwen de productie van goie gras.
http://www.youtube.com/watch?v=8X0chYGu6EI
BRON : ZIBB.nl
Dj laat zich dwangvoederen op tv
dat is wel goor zeg.
"ein Gericht kann immer nur so gut sein, wie es seine Grundprodukte sind" R.Speth
www.koksforum.nl
www.koksforum.nl
na een week is die lever toch weer afgenomen naar zijn normale gewicht.

"ein Gericht kann immer nur so gut sein, wie es seine Grundprodukte sind" R.Speth
www.koksforum.nl
www.koksforum.nl
