Pagina 1 van 1
Lamsvlees gerechten
Geplaatst: 19 jun 2009, 02:13
door DarwinAwards
Hallo,
Omdat ik deze zomer in Noorwegen werk ben ik opzoek naar wat leuke gerechten met lamsvlees die makkelijk te bereiden zijn in een midden klasse restaurant.
Ik heb zitten denken aan lamsstoofpot maar dat is meer voor de herfst.
Als iemand leuke ideeën heeft lees ik het graag!!!
Groet,
Darwin
Re: Lamsvlees gerechten
Geplaatst: 19 jun 2009, 08:22
door Maurits
lamscarpaccio met brunost
lamsrillette van de schouder
Re: Lamsvlees gerechten
Geplaatst: 19 jun 2009, 23:01
door Pluter
DarwinAwards schreef:Ik heb zitten denken aan lamsstoofpot maar dat is meer voor de herfst.
raar he.. die associatie heb je al snel (ikzelf ook), zodat de techniek en niet het produkt het seizoen bepaald.
Wat lichte garnituren en een zuid europeese of noord afrikaanse slinger eraan en je bent "spot-on bezig". Mij zou je er enorm blij mee maken in ieder geval, ook in de zomer!
Re: Lamsvlees gerechten
Geplaatst: 20 jun 2009, 00:35
door roland
lam is voorjaar pak de nek stoof die op lage temp en maak er wat lekkers van je stoofvlees
of neem de schouders heerlijke rollade s kan je er van maken
met asperge en grove mosterd beurre blanc heerlijk
Re: Lamsvlees gerechten
Geplaatst: 20 jun 2009, 03:34
door chef-dave
een klassieker en steeds goed met de zomer in aantocht lamsfilet met munt, vb een pesto van munt en dit in combinatie met pasta. Zeer lekker en toch sober en mooi te dresseren.
lamskotteletjes op gegrilde zomerse groentjes en een lichte jus met witte balsamico en daarbij pomme bouchon, dan heb je zuur,zoet,zout en toch fris.
Re: Lamsvlees gerechten
Geplaatst: 20 jun 2009, 21:39
door dalanaustet
Ben kok in Noorwegen, dus bij deze wat tips. Lam wordt hier geslacht in het najaar en smaakt dus rijper dan NL lam.
Weet niet in wat voor een plek je werkt, maar als je klanten eerst veel buitenactiviteiten hebben gedaan gaat een stoofschotel er altijd in. Men houdt, vooral op zaterdag van eten met veel knoflook en verse kruiden. Aardappels zijn verplicht. Verder zijn ze buiten de grote steden dol op slagroom sauzen. Lekker veel saus voor de aardappels. Een ander topnoors product is gezouten lamsvlees, een grote favoriet van mij.
Re: Lamsvlees gerechten
Geplaatst: 21 jun 2009, 22:19
door KNL
stukken vlees van rond de bilpijp, peper en zouten en bakken, of insmeren met ansjovis pasta en dan bakken
lamsnekje, gewoon bakken, in heel hete pan, anders té gelatineuse
Re: Lamsvlees gerechten
Geplaatst: 23 jul 2009, 13:25
door stansfield
Waar kun je in nederland eigenlijk goed lamsvlees kopen? Hoewel het nu wel weer een beetje buiten het seizoen is gok ik.
Re: Lamsvlees gerechten
Geplaatst: 01 dec 2009, 21:59
door de Smelthehoeve
Hallo,
Doordat er op ons bedrijf elk kwartaal lammeren worden geboren kunnen wij jaarrond vers geslacht zuiglamsvlees aanbieden.
Indien je hiervoor belangstelling hebt neem dan maar even contact op.
Ons email adres is
smelthehoeve@planet.nl
Re: Lamsvlees gerechten
Geplaatst: 30 dec 2009, 21:03
door bielek
Hee waar zitten jullie ergens, Brabant mischien?