Pagina 1 van 1

Japanse oesters niet voor iedereen een plaag

Geplaatst: 28 aug 2006, 13:02
door Webmaster
Afbeelding

LAUWERSOOG – Wegvissen en storten, betonblokken, gevaar voor watersporters, concurrentie voor mosselen, oneetbaar voor vogels en een plaag van ongekende omvang. Nee, over de Japanse oesters wordt in ons land zelden in positieve bewoordingen gesproken. De exoot is bezig aan een gestage en niet te stuiten opmars in de Waddenzee en in het Deltagebied.

Ook bij Lauwersoog rukken de Japanse oesters op. Je zou bijna vergeten dat het schelpdier ook nog een delicatesse is. Nederlandse Chinezen vergeten dat zeker niet en zijn er als eerste bij om een graantje mee te pikken van deze oogstbare voedselbron. Bij Lauwersoog wordt bijna dagelijks geraapt door eigenaren van Chinese restaurants en hun familieleden. Voor hen zijn de oesters een ware delicatesse. Een aantal Nederlanders is ook overtuigd van de kansen van de Japanse oester op de markt, mits op de juiste wijze geteeld. Voor hun voorgestelde innovaties en experimenten vinden ze vooralsnog weinig gehoor bij de overheid.

lekker hoor

Geplaatst: 29 aug 2006, 09:17
door Jord
De kumamoto is een van mijn favo oesters, klijn maar fijn!

Afbeelding

Geplaatst: 29 aug 2006, 12:54
door Pieter
Dat die jappen ze massaal rapen verbaasd me niks. Elke keer als ik aan het vissen ben staan er wel een paar jappen op de pier. Ze nemen alles mee, of de vis nu ondermaats of niet eetbaar is maakt ze niks uit.
Daarnaast verzamelen ze mesheffen, zeeslakken, mosselen. Ik heb ze zelfs eens meeuwen proberen te zien vangen. Ongelovelijk. Weg met die jappen.

Geplaatst: 29 aug 2006, 16:39
door ralph geerts
haha meeuwesoep :P je weet nooit wat er in je nasi zit hey!! in yerseke waren ze ook aan het rapen... dat ware duitse-chineese :twisted: