Me schreef alop dit forum dat het gebruik van tonkabonen in levensmiddelen en bereidingen omstreden is. Dat heeft alles te maken met het feit dat tonkabonen coumarine bevatten. Pluspunt van de coumarine is dat zij zorgt voor de typische smaak van tonkabonen. Minpunt daarentegen is dat tonkaboon tot 10% coumarine bevat en coumarine kan om meerdere redenen schadelijk zijn voor de gezondheid. Coumarine is een bloedverdunner en kan bij inname in grote doses onder meer leverschade, nierschade en hoofdpijn veroorzaken. Verder vermoedt men dat coumarine niet alleen giftig is, maar ook kankerverwekkend. Om die reden is het gebruik van tonkabonen in de USA al sinds 1954 verboden. Sindsdien is het toen al geringe verbruik nog verder gedaald.
In Belgie duurde het tot 1997 voor het gebruik van tonkabonen aan banden werd gelegd. In het Koninklijk Besluit van 29.08.1997 staan tonkabonen op de lijst van gevaarlijke planten die niet als of in voedingsmiddelen mogen worden gebruikt. Dat betekent dat het gebruik van tonkabonen in gerechten is verboden.
enkel als aroma
Keukendeuren blijven dicht voor tonkabonen, maar er is (gelukkig) een achterpoortje. Het artikel 2, paragraaf 2 van het Koninklijk Besluit zegt immers dat deze bepaling niet van toepassing is voor de productie van aroma's van tonkabonen. Dat aroma wordt dan bijvoorbeeld gebruikt in ganaches of in karamelsuikerwerk. Een aanbevolen werkwijze is de volgende. De bonen breken of raspen. De snippers meekoken met de room of de melk. Laat het mengsel langdurig trekken en afkoelen in een gesloten recipiënt. Het afsluiten voorkomt dat het aroma vervliegt, maar ook dat andere levensmiddelen in de koeling de geur overnemen. Zorgvuldig zeven voor gebruik want de tonkaboon zelf is niet eetbaar.
Er is ook een lijst 3 Te notificeren planten indien in voorgedoseerde vorm (want giftige planten)
Men vindt onderandere ook dit terug op de lijst: Allium spp. Ui, Prei, Knoflook Oignon, Poireau, Ail
En nog meer, lees de lijst maar eens héél aandachtig
http://www.ejustice.just.fgov.be/cgi_lo ... r_arch=002
WAAR GAAN WE DAN NAARTOE??