prijs per kilo berekenen

Heb je vragen die betrekking hebben tot je huiswerk van school of opleiding? Stel ze hier. Volg de instructies voor een uniforme eenheid op het forum.
Plaats reactie
rick19
Berichten: 3
Lid geworden op: 10 mar 2013, 17:56

prijs per kilo berekenen

Bericht door rick19 » 16 sep 2013, 22:04

hallo allemaal,

Ik ben al een tijdje bezig met mijn opleiding en moet ook veel "beroepstaken" maken. als ik dan een onderwerp maak komt altijd de vraag terug dat je van een product altijd de prijs per kilo moet beschrijven.
heel vaak gok ik dan wat maar ik denk dat ik er vaak naast zit. Is er een site om de prijs per kilo te berekenen?

Groet,
Rick

Amazingtruffle
Berichten: 240
Lid geworden op: 30 dec 2008, 00:23
Locatie: Haarlem
Contacteer:

Re: prijs per kilo berekenen

Bericht door Amazingtruffle » 16 sep 2013, 23:41

Vraag je chef eens of je zijn pakbonnen/facturen/bestelsysteem eens in mag zien?
“At the end of the day, it’s just food, isn’t it? Just food”.(MPW)

Gebruikersavatar
jeroenbr
Berichten: 735
Lid geworden op: 15 jul 2008, 23:45
Locatie: Drenthe, Beilen

Re: prijs per kilo berekenen

Bericht door jeroenbr » 17 sep 2013, 13:44

Dat is toch heel simpel? Voorbeeld

Product kost: 3 euro
Gewicht/eendheid: 300 gram

We moeten eerst 1 gram berekenen. Weet je hoeveel 1 gram kost? Dan kan je alle gewichten berekenen.
Dus we doen de 3 euro delen door 300 gram, dus 3/300=0,01
Dus 1 gram is in dit geval 0,01 cent
Vervolgends wil je 1kg weten (1000 gram), dus je doet 0,01*1000=10

Dus een kilo kost in dit geval 10 euro

Plaats reactie